Značka Longines oslavuje v roku 2012 svoje 180. výročie

Už od svojho vzniku hrala spoločnosť Longines zásadnú rolu v technologických objavoch a inováciách. V roku 1905 priniesla na trh ako prvá na svete náramkové hodinky. Keď Longines v roku 1912 uviedla do prevádzky zariadenie, fungujúce na jednoduchom princípe vodiaceho drôtu, ktoré na začiatku a konci pretekov spustilo a zastavilo merací mechanizmus, začala písať novodobú históriu športu.

 

Vďaka tomu sa stala spoločnosť Longines oficiálnym časomeračom mnohých medzinárodných športových podujatí, vrátane viacerých zimných a letných Olympijských hier. Je tiež spájaná s históriou letectva a navigácie. Spolupracovala s Charlesom Lindberghom pri jeho prvom samostatnom prelete cez Atlantik. Vo výpočte úspechov pokračujeme rokom 1960, keď vyvinula najtenšie elektromagnetické hodinky a v roku 1969 bola prvou na svete, ktorá ponúkala kybernetické, elektronické quartzové hodinky, tzv Longines Ultra-Quartz. V nasledujúcom roku bola prvou spoločnosťou na svete, ktorá použila alfanumerický displej pri televíznom prenose zo Svetového pohára v zjazde na lyžiach, ktorý sa konal vo švajčiarskom St. Moritz.

 

V roku 1979 Longines spolupracovala s ďalšími značkami na vývoji tzv “Feuille d’Or”, čo boli najtenšie quartzové hodinky na svete. Technologického „Oscara“ získava v roku 1984, keď uvádza na trh rad Conquest so strojčekom štyri- až päťkrát presnejším ako tradičné quartzové modely. O desať rokov neskôr predstavuje hodinky s funkciou priamej zmeny časovej zóny. Hodinky Conquest VHP z roku 1994 umožňujú zapamätanie si dĺžky jednotlivých mesiacov a priestupných rokov až do roku 2100. 

 

Longines je členom finančnej skupiny Swatch Group Ltd, ktorá združuje špičkových výrobcov hodinárskeho tovaru. Svetoznáme logo Longines s okrídlenými presýpacími hodinami zdobia obchody v 130. krajinách sveta.

nahoru